Vlčácké Vánoce v Paloučku

Je sobota 14.12. 2013, pošmourný den, ale u skautské klubovny to žije. Vlčata se chystají na dlouhou pouť do Mnichovic za oslavou Vánoc. Po cestě překonávají nejenom strach ze tmy, která přichází opravdu brzy (baterky jsou naše spása), ale hlavně i bolavé nohy, protože 9 km - to není jen tak. Cesta je dlouhá, ale pohádky zachraňují situaci, takže jdeme cestou necestou, bahnem nebahnem stále vpřed. Mezi Klokočnou a Mnichovicemi se setkáváme se skupinou dalších vlčat z Říčan a Stopařů z mnichovického Paloučku, kteří nám jdou naproti, a je nás celkem třicet. Po cestě kluci luští vánoční kvíz a získávají písmenka do šifry, která sdělí, kde je vánoční dárek. V lese vybíráme vhodné místo a zdobíme zvířátkům vánoční stromeček chlebem a jablíčky, aby se i ona měla dobře. Zpíváme koledy, prskáme prskavkami, zkrátka dokonalé Vánoce, jen ten sníh chybí. Do rodinného centra Palouček docházíme kolem osmé, již za hluboké tmy. Chystáme večeři a místo pro spaní, ale hlavně očekáváme Ježíška. Náhle zvoneček zacinká... Koledy, cukroví a dárečky jsou tady! Před spaním si ještě užijeme trochu napětí při promítání filmu Cesta do pravěku, a pak už jen dobrou noc.

Ráno nás čeká budíček, snídaně a balení. Třicet párů bot, rukavic a bahnem obalených oteplováků je těžké udat, nicméně stíháme vlak a v Říčanech se již setkáváme s nadšenými rodiči.

Na závěr moc děkujeme rodinnému centru Palouček za možnost přespání v jejich krásných prostorách.

Téma: Kronika