Zimní akce - podrobnosti

Mikulášská besídka

V neděli 3. 12. se v klubovně potkají oddíly mladších a starších vlčat a světlušky a společně je budou čekat soutěže, hry a sladké překvapení.

Termín: neděle 3. 12. 2023

Místo: skautská klubovna v Říčanech (Skautská 2720)

Začátek: 9:00

Konec: 12:00

S sebou: přezuvky, pití, pomůcky na schůzku, skautský šátek (+ kdo má tak oddílové tričko)

Na tuto akci je třeba se do soboty 2. 12. 17:00 nahlásit pomocí online formuláře.

Druhá Adventní neděle

V neděli 10. 12. naše středisko pořádá (společně s Římskokatolickou farností) 2. adventní pozastavení a s vlčaty budeme na pódiu zpívat koledy. Na akci zveme všechny rodiče, sourozence i známé - kromě koled bude připraven i zdoprovodný program a teplé nápoje.

Termín: neděle 10. 12. 2023

Sraz: 16:15 u stromu před vchodem do kostela

Začátek akce pro veřejnost v 17h

Konec: volný - kdykoli po dozpívání

S sebou: teplé oblečení, skautský šátek, text koled

Betlémské světlo

Na Štědrý den nás čeká poslední akce tohoto roku - tradiční rozdávání Betlémského světla.

Kdy: neděle 24. 12. 2023

Sraz: 9:00 na Masarykově náměstí v Říčanech

Konec: 10:00 tamtéž

S sebou: teplé oblečení, skautský šátek, případně svíčku ve sklenici na Betlémské světlo a několik špejlí, dobrou náladu

Betlémské světlo se každoročně zapaluje od věčného plamene v Betlémě a rozváží po celém světě. Lidé si ho navzájem předávájí a uchovávají jako symbol přátelství a naděje. Pokud se chcete o Betlémském světle dozvědět více, navštivte jemu věnované stránky...

Skautky a skauti budou Betlémské světlo rozdávat o den dříve - v sobotu 23. 12. od 17h do 19h na Českých Vánocích.